Skip to content

Zapytaj alergologa – silna alergia na pyłki roślin

Written by

Prosiłbym o doradzenie mi jakich leków mam zażywać w obecnym okresie? Odczulam się od paru dobrych lat, a w każdym roku w maju czuję się po prostu tragicznie,zapchany nos,łzawiące oczy i okropne poczucie otępienia nie pozwalają na normalną egzystencję... Czy jakiekolwiek doraźne leki są w stanie chociaż zminimalizować skutki działania pyłków, które obecnie znajdują się w powietrzu??? Dziekuję i pozdrawiam...

Szanowny Panie,
jeśli odczula się Pan od kilku lat, bez efektu, to jest to wskazanie do przerwania immunoterapii lub weryfikacji stosowanej metody, czy użytego alergenu. Kontynuowanie nieskutecznej immunoterapii jest niecelowe i może być szkodliwe, nie wspominając o kosztach.
Obecnie dysponujemy wieloma lekami hamującymi zapalenie alergiczne, których skuteczność jest oceniana wysoko. Oczywiście ich efektywność jest różna osobniczo. Nie wiem co Pan stosował dotychczas. Leczenie powinno opierać się na steroidzie w aerozolu podawanym donosowo (Flixonase, Tafen, Rhinocort, Buderhin), leku przeciwhistaminowym podawanym doustnie (preparatów jest bardzo wiele) i/lub donosowo. Można stosować także krótkotrwale inne preparaty w tym pseudoefedrynę (Cirrus, Disophrol). Odradzam leki stosowane miejscowo obkurczające błonę śluzową nosa. Wśród nowych preparatów leków antyhistaminowych, można sprópować Xyzal (lewocetyryzynę), czy Aerius (desloratadynę). Chcę na końcu podkreślić, że doboru leku powinien dokonać alergolog, po uprzednim Pana zbadaniu i prześledzeniu historii dotychczasowego leczenia.

Previous article

Wybieramy skuteczny krem na zmarszczki

Next article

Szybki przyrost masy miesniowej z Men Solution

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *