Skip to content

Wyciąg z zielonej kawy w tabletkach

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Kwas chlorogenowy, czyli w skrócie CGA, to po pierwsze naturalny kwas organiczny, po drugie polifenol, a po trzecie antyoksydant. Z kolei Green Coffee Extract to preparaty zawierające kwas chlorogenowy. Wyciąg z zielonej kawy przyczynia się do obniżenia skoków poziomu glukozy po spożywanym posiłku i – co więcej – widocznie ogranicza przyswajanie cukrów przez ludzki organizm.

 Jaki skład ma kwas chlorogenowy?

Kwas chlorogenowy występuje przede wszystkim w zielonej kawie, ale nie tylko, bo spotkać go można również w suszonych śliwkach, pomidorach oaz karczochach. Obecnie szeroko reklamowane jest spożywanie kwasu chlorogenowego w zielonej kawie, której regularne picie będzie miało przełożenie na utracie zbędnych kilogramów. Zielona kawa prócz właściwości odchudzających ma również działanie pobudzające dzięki zawartości przeciwutleniaczy oraz kofeiny.

Skutki uboczne

Czy odnotowano skutki uboczne wywołane przyjmowaniem kwasu chlorogenowego? Owszem. Osoby wprowadzające do swojej diety CHLOROGENIC ACID uskarżały się na bóle bucha, złe samopoczucie oraz działanie przeczyszczające. Badaniom, na które powołują się reklamy zielonej kawy, zarzuca się przebadanie zbyt wąskiej grupy ludzi, a to stanowczo za mało, by osądzać o właściwościach odchudzających preparatów zawierających zieloną kawę i CGA.

Należy więc wyraźnie w tym miejscu zaznaczyć, że nie ma cudownego leku na nadwagę czy otyłość. Walkę z nadmiarem kilogramów należy skoncentrować na odpowiednio zbilansowanej diecie oraz regularnych ćwiczeniach fizycznych, a ewentualnie dodatkowo wspomagać się suplementami.

Myszy próbowały kwasu chlorogenowego

Naukowcy przeprowadzili pierwsze badania na 30 myszach. Próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie: czy wyciąg z zielonej kawy ma rzeczywiście przełożenie na wyniki odchudzania? Okazało się, że kwas chlorogenowy wcale nie pomaga w redukcji masy ciała i co więcej – może wywołać tzw. zespół metaboliczny.

Ile kosztuje zielona kawa z kwasem chlorogenowym?

Za 250g zielonej kawy trzeba zapłacić ok. 20 zł. Można dokonać również zakupu zielonej kawy w tabletkach, ale czy aby warto?

Previous article

Lefery - Twoje panaceum na zmarszczki

Next article

Logopeda dla dorosłych i dla dzieci

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *