Zdrowie i Ty

Wybieramy skuteczny krem na zmarszczki

Zmarszczki zaczynają nam doskwierać w dość młodym wieku. Już 25-letnia osoba zaczyna tracić substancje odpowiadające za nawilżenie i uelastycznienie skóry, co prowadzi do postarzania się cery. Dlatego należy jak najszybciej wprowadzić do naszej pielęgnacji krem, który zniweluje efekty starzenia się.

Co wybrać?

W głębszych warstwach skóry istnieją dwa związki, które zajmują się wiązaniem wody – kolagen i kwas hialuronowy. Z tego właśnie powodu powinniśmy wybierać te produkty, które mają je w składzie. Oba składniki docierają do skóry i ponownie rozpoczynają swe odmładzające działanie. Dlatego tak ważne jest, by na bieżąco uzupełniać ich niedobory. Jednak nawet cera dojrzała znajdzie pocieszenie, gdyż zarówno kolagen jak i kwas hialuronowy sprawią, iż ich cera stanie się bardziej nawilżona, ujędrniona i w efekcie będzie wyglądała młodziej.

Oprócz tego istotny jest koenzym Q10, zwany też ubichinonem, którego zaczyna nam brakować po 35 roku życia. Jest on odpowiedzialny za wytwarzanie energii w komórkach, ich dotlenienie oraz ma silne działanie antyoksydowe. Właśnie dlatego jest tak potrzebny przy walce ze zmarszczkami, gdyż jest odpowiedzialny za funkcjonowanie każdej komórki w naszym ciele. Gdy go zabraknie nasza cera będzie jeszcze bardziej poznaczona bruzdami.

Oprócz tego dobry krem przeciwzmarszczkowy powinien zawierać witaminę A, C (działa rozjaśniająco), K i E, cholesterol, lecytynę, oleje roślinne, które dodatkowo odżywią skórę.

Agnieszka Zając

42 lat Agnieszka Zając wykonuje zawódMasażysta:Praca na uczelni - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie dało wiele inspiracji Gdańsk

Tutaj polecana strona

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *