Zdrowie i Ty

W jaki sposób dbać o piersi w trakcie ciąży?

Kobiety w ciąży powinny w tym okresie szczególnie dbać o swoje piersi. Przyszła mama powinna dbać przede wszystkim o komfort piersi. Noszone w tym czasie staniki nie powinny być ani za ciasne, ani zbyt luźne. Kupując staniki w czasie ciąży warto skorzystać z usługi brafittingu oferowanej obecnie przez większość renomowanych sklepów z damską bielizną.

Warto także w okresie ciąży stosować środki nawilżające, które nadadzą piersiom elastyczności i zmniejszą prawdopodobieństwo powstania rozstępów.

nadwaga-utrudnia-ciaze

Nadwaga może prowadzić do efektu obwisłych piersi

Przytoczone powyżej informacje mogą być budujące dla wielu kobiet, które obawiają się, że w następstwie ciąży ich piersi staną się obwisłe. Mamy nadzieję, że tym artykułem obalimy nieco mit, że ciąża prowadzi do zniekształcenia piersi.

Niestety nie mamy najlepszych wieści dla kobiet zmagających się z otyłością lub nadwagą. Kobiety otyłe muszą się niestety liczyć z tym, że tkanka tłuszczowa może spowodować, że piersi nie będą znacznie bardziej obwisłe niż w przypadku kobiet o prawidłowym współczynniku, dlatego przed planowaną ciążą warto rozważyć dietę, stosować łagodne, ziołowe tabletki odchudzające lub zwiększyć aktywność fizyczną. Takie działania z całą pewnością nie wyjdą na złe przyszłej mamie.

^

Agata Kubiak

42 lat Agata Kubiak pracuje jakoHigienistka Szkolna: Wykształcenie zdobyte: Uniwersytet Medyczny w Lublinie Cykl wspaniałych artykułów do prasy w mieście Warszawa

Tutaj polecana strona

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *