Skip to content

Ubrania ciążowe

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Niewątpliwą oznaką ciąży jest coraz większy brzuszek przyszłej mamy. Jest on oczywiście powodem do radości, ale powoduje też konieczność zmiany garderoby.

Jeżeli dieta kobiety w ciąży jest odpowiednio zbilansowana i zdrowa widoczna zmiana rozmiarów powinna dotyczyć tylko brzucha i biustu, który przygotowuje się do produkcji mleka. Mimo wszystko nie może ona liczyć na to, że będzie mogła przechodzić całą ciążę w swoich ulubionych ubraniach. Kiedy dziecko a w wraz z nim brzuch rosną dotychczasowa garderoba staje się po prostu niewygodna. Natomiast to bardzo ważne, aby ciężarna kobieta miała maksymalny komfort w każdej chwili. Czy oznacza to, że powinna chodzić w za dużych dotąd spodniach od dresu i podkoszulku męża? Na pewno nie! Każda z pań lubi mieć poczucie, że jest ładna, modna i atrakcyjna. Okres ciąży wcale tego nie wyklucza, tym bardziej że pojawia się coraz więcej sklepów specjalnie dla przyszłych mam i to wcale nie z rzeczami dla dziecka. Można w nich znaleźć bardzo ładne ubrania, zaprojektowane i uszyte przez specjalistów ze świata mody.

Jeśli chodzi o ubrania dla kobiet w ciąży kilka rzeczy jest bardzo istotnych. Po pierwsze powinny być wykonane z materiałów, które są na tyle elastyczne że bluzka czy sukienka będą mogły służyć przyszłej mamie przez kilka miesięcy.  Najlepiej też aby były one odcinane pod biustem. Spodnie i spódnice powinny mieć specjalne, również elastyczne pasy, tak żeby pod żadnym pozorem nie opinać za bardzo brzucha. Jeśli te warunki zapewniające wygodę mamie i maleństwu będą spełnione można pomyśleć o fasonach, wzorach i kolorach. Tak naprawdę tworząc stroje ciążowe można kierować się dokładnie tymi samymi trendami, które aktualnie panują w modzie. Już dawno minęły czasy, kiedy uważano że kobiety spodziewające się dziecka powinny nosić duże, workowate sukienki. Teraz można kupić zarówno stroje biurowe, jak i wyjściowe czy w końcu coś wygodnego po domu. Koniecznie warto pomyśleć też o ładnej, ale wygodnej piżamce oraz bieliźnie. Ciąża to wyjątkowy czas, każda przyszła mama powinna więc czuć się w niej właśnie wyjątkowo!

Previous article

Choroby przyzębia mogą zwiększać ryzyko przedwczesnego porodu

Next article

Czy kwas hialuronowy usuwa zmarszczki?

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *