Zdrowie i Ty

Ubrania ciążowe

Niewątpliwą oznaką ciąży jest coraz większy brzuszek przyszłej mamy. Jest on oczywiście powodem do radości, ale powoduje też konieczność zmiany garderoby.

Jeżeli dieta kobiety w ciąży jest odpowiednio zbilansowana i zdrowa widoczna zmiana rozmiarów powinna dotyczyć tylko brzucha i biustu, który przygotowuje się do produkcji mleka. Mimo wszystko nie może ona liczyć na to, że będzie mogła przechodzić całą ciążę w swoich ulubionych ubraniach. Kiedy dziecko a w wraz z nim brzuch rosną dotychczasowa garderoba staje się po prostu niewygodna. Natomiast to bardzo ważne, aby ciężarna kobieta miała maksymalny komfort w każdej chwili. Czy oznacza to, że powinna chodzić w za dużych dotąd spodniach od dresu i podkoszulku męża? Na pewno nie! Każda z pań lubi mieć poczucie, że jest ładna, modna i atrakcyjna. Okres ciąży wcale tego nie wyklucza, tym bardziej że pojawia się coraz więcej sklepów specjalnie dla przyszłych mam i to wcale nie z rzeczami dla dziecka. Można w nich znaleźć bardzo ładne ubrania, zaprojektowane i uszyte przez specjalistów ze świata mody.

Jeśli chodzi o ubrania dla kobiet w ciąży kilka rzeczy jest bardzo istotnych. Po pierwsze powinny być wykonane z materiałów, które są na tyle elastyczne że bluzka czy sukienka będą mogły służyć przyszłej mamie przez kilka miesięcy.  Najlepiej też aby były one odcinane pod biustem. Spodnie i spódnice powinny mieć specjalne, również elastyczne pasy, tak żeby pod żadnym pozorem nie opinać za bardzo brzucha. Jeśli te warunki zapewniające wygodę mamie i maleństwu będą spełnione można pomyśleć o fasonach, wzorach i kolorach. Tak naprawdę tworząc stroje ciążowe można kierować się dokładnie tymi samymi trendami, które aktualnie panują w modzie. Już dawno minęły czasy, kiedy uważano że kobiety spodziewające się dziecka powinny nosić duże, workowate sukienki. Teraz można kupić zarówno stroje biurowe, jak i wyjściowe czy w końcu coś wygodnego po domu. Koniecznie warto pomyśleć też o ładnej, ale wygodnej piżamce oraz bieliźnie. Ciąża to wyjątkowy czas, każda przyszła mama powinna więc czuć się w niej właśnie wyjątkowo!

Tomasz Kucharski

29 lat Tomasz Kucharski znajomość wykonywanego zawoduInstruktor Terapii Uzależnień:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dało wiele inspiracji Gdańsk

Odkryj mój świat

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *