Zdrowie i Ty

Sadzonki jagody goji

Jagody Goji są owocem krzewu o oryginalnej nazwie Kolcowój Chiński. Ponieważ jest on niezwykle cenionym krzewem o właściwościach zdrowotnych jest jedną z poszukiwanych roślin na rynku polskim. Wbrew pozorom Jagody Goji można uprawiać nawet w umiarkowanym klimacie. Roślina bardzo łatwo rozmnaża się z nasion i nieco trudniej przez sadzonki. Krzew Jagód Acai sięga nawet 2-2,5 metra.

Uprawa Jagód Acai

Roślina jest odporna na susze, dodatkowo wytrzymuje również niskie temperatury sięgające nawet do -26 stopni Celsjusza. Krzew dla ochrony najlepiej jest przykrywać ściółką organiczną.

Owoce: czerwone jagody o jajowatym kształcie i długości ok. 1-2 cm

Kwitnienie i wydawanie owoców: krzew kwitnie aż od czerwca do okresów pierwszych przymrozków, w tym czasie cały czas, wydając jagody Goji

Przycinanie: Krzew Kolcowój Chiński lubi częste cięcie, co zwiększa jego rozkrzewienie

Pielęgnacja: Roślina nie jest wymagająca. Dobrze czuje się prawie na każdej glebie i stosunkowo dobrej przepuszczalności. Nie lubi gleb ciężkich i podmokłych.  Najwięcej owoców wydają, gdy rosną w pełnym słońcu.

Robert Włodarczyk

48 lat Robert Włodarczyk znajomość wykonywanego zawoduTechnik Analityki Medycznej:Kontakty i wiedza teoretyczna z - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach dało wiele inspiracji Lublin

Znajdziesz ciekawe informacje

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *