Kwas hialuronowy w kosmetykach


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=12158): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/lina8/domains/rezerwaty-podkarpackie.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Marzeniem każdej kobiety jest wieczna młodość oraz gładka skóra nieskalana zmarszczkami. Niestety pomimo stosowania drogich kremów, skóra w pewnym stopniu odzwierciedla nasz wiek i stan zdrowia. Jest to szczególnie widoczne u kobiet, które korzystają z solarium, żyją w silnym stresie, spożywają wysoko przetworzone pokarmy.  Wiele pań decyduje się na inwazyjne rozwiązania, takie jak: operacje plastyczne, zastrzyki botoksowe. Jednak wysoce skuteczne są tabletki zawierające kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem odpowiadającym za elastyczność i nawilżenie skóry.

Jaką rolę w organizmie pełni kwas hialuronowy?

Jest to związek o niezwykle złożonej budowie składającej się z wielu powtarzalnych jednostek, który jest wytwarzany naturalnie przez organizm. Badania naukowe wykazały, że wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia stężenia kwasu hialuronowego, więc logiczny jest wniosek, iż zmniejszenie jego stężenia odgrywa istotną rolę w procesach starzenia. Kwas hialuronowy pełni wiele funkcji, m.in.: zapewnia elastyczność skóry, utrzymuje prawidłową ruchliwość stawów, nawilża oczy i zapewnia odpowiednią sprawność siatkówki oka. Dlatego należy dostarczać regularnie kwas hialuronowy z zewnątrz w postaci tabletek.

Dlaczego skóra się starzeje?

Młoda skóra zawiera dużą ilość kwasu hialuronowego, jednak w raz z wiekiem poziom tego związku regularnie obniża się –  skóra traci zdolność produkcyjną tego kwasu. Efektem tego jest zmniejszenie elastyczności oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Dodatkowo w skórze zachodzi:
zmniejszenie ilości włókien kolagenowych
obniżenie ilości fibroblastów
uszkodzenie przez promieniowanie UVA i UVB

Jak odmłodzić skórę?

Podstawą jest prawidłowy styl życia. Należy dbać o dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych i witamin. Pomocna w tym jest dobrze zbilansowana dieta oraz unikanie opalania. Należy ograniczyć spożywanie chemicznych posiłków. Z kolei, aby zapobiec spadkowi stężenia kwasu hialuronowego należy przyjmować kapsułki uzupełniające ten składnik w organizmie. Gwarantuje to jędrną i gładką skórę oraz odpowiednie nawilżenie stawów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*