Skip to content

Koniec problemów z męską płodnością?

Written by

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Niepłodność jest problemem bardzo dużej liczby mężczyzn. I choć przyczyny są różne, jest nadzieja na to, że raz na zawsze problem zostanie rozwiązany. Wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas każdy mężczyzna, który nie może mieć dzieci, będzie mógł zostać biologicznym ojcem.

Wszystko dzięki naukowcom z Japonii, którym udało się stworzyć „sztuczne” nasienie z komórek macierzystych myszy. Wyprodukowali oni z nich plemniki, które są praktycznie takie same jak te naturalne. Poruszają się z tą samą prędkością oraz posiadają podobną żywotność. Badanie nasienia, które zostało w ten sposób wytworzone wykazało, że może ono z powodzeniem zastąpić jego naturalną odmianę.
Czym prędzej naukowcy przeszło, więc do zapłodnienia samicy za pomocą tego nasienia. Ku ich zadowoleniu doszło do prawidłowego połączenia się plemnika z komórką jajową i po pewnym czasie na świat przyszły całkiem zdrowe myszy.

Rozwinięcie tej techniki pomoże rozwiązać problemy z płodnością męską. Nie dość, że mężczyźni całkowicie bezpłodni będą mogli wytworzyć swoje nasienie z komórek macierzystych, to jak twierdzą sami twórcy metody może to też pomóc przy tradycyjnym leczeniu niepłodności poprzez wykorzystanie jej w celu zwiększenia jakości nasienia. Czas pokażę czy będzie to dostatecznie skuteczne, jednak szansa na powodzenie już jest. Miejmy nadzieję, że cały proces okaże się skuteczny.

Previous article

Kamagra opinie pacjentów i lekarzy

Next article

Coraz częstsze operacje plastyczne

Join the discussion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Font Resize