Jak zwalczyć zapalenie zatok?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

W okresie jesieni bardzo często po złapaniu zwykłego kataru dochodzi do pojawienia się zapalenia zatok. Jest to infekcja nie tylko bardzo uciążliwa i trudna do wyleczenia, ale również bardzo bolesna. Jak poradzić sobie z zapaleniem zatok?

Choroba jest wywołana zazwyczaj zakażeniem bakteryjnym, przeważnie w następstwie nieżytu nosa, grypy lub innych chorób zakaźnych i ma przebieg ostry lub przewlekły. Najczęściej dochodzi do zapalenia zatok bocznych nosa, następnie zatoki szczękowej i czołowej. Objawami są: ból o różnym nasileniu, upośledzenie drożności nosa, wydzielina śluzowa lub ropna, niekiedy gorączka.

Leczenie zapalenia zatok

Zapalenie zatok należy leczyć  antybiotykami i podawać środki przeciwgorączkowe. Odwary lub napary działają korzystnie, zwłaszcza w przypadkach przewlekłych i opornych na inne sposoby leczenia. Stosuje się przemywanie przewodów nosowych, zakładanie luźnych tamponów z wyciągami ziołowymi, wdychanie aerozolu z naparów, inhalacje. W zapaleniu zatoki czołowej korzystne są kompresy ziołowe.

Zioła na zapalenie zatok

liść aloesu świeży, liść babki, ziele bluszczyka, pączki brzozowe, szyszki chmielowe, kwiat dziewanny, owoc kopru włoskiego, kwiat jasnoty białej, kwiat nagietka, kwiat rumianku, ziele serdecznika, liść szałwii, pączki topoli.

  Kerium przeciw wypadaniu włosów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*