Zdrowie i Ty

Jak płeć wpływa na odchudzanie?

Ogromne znaczenie w osiągnięciu zadowalających rezultatów w odchudzaniu ma płeć. Niestety (dla kobiet) mężczyźni z otyłością tracą zdecydowanie szybciej na wadze od kobiet. Jest to powiązane z wyższą masą wyjściową i większą zawartością tkanki mięśniowej, która jest tkanką wysoce aktywną.

Właściwy plan redukcji masy ciała zawsze powinien włączać do diety produkty bogate w błonnik pokarmowy, które zapewniają na długo uczucie sytości. Miejmy na uwadze, że większość restrykcyjnych diet jest bez sensu, ponieważ bardzo trudno jest ich przestrzegać przez dłuższy okres czasu. Ostatecznie może to prowadzić do efektu jo-jo! Pamiętajmy, że posiłki powinny być tak zaplanowane, aby nie odczuwać między nimi uczucia głodu.

Gwałtowny spadek masy ciała związany jest z utratą wody i cennej tkanki mięśniowej, co nie jest korzystnie ani dla naszego zdrowia, ani wyglądu. Celem odchudzania jest utrata tkanki tłuszczowej i utrzymanie zbudowanej tkanki mięśniowej.

Jak skutecznie schudnąć?

Nie każdemu z nas starcza silnej woli na zrealizowanie efektywnego planu odchudzania. Dlatego w niektórych przypadkach konieczne okazuje się wsparcie tabletek na odchudzanie. Niestety większość z nich jest nie tylko nieskuteczna, ale przede wszystkim niebezpieczna dla zdrowia. Lekarze i dietetycy polecają wybierać tabletki odchudzające zawierające naturalne termogeniki. W ostatnim czasie prym skuteczności wiedzie substancja pozyskiwana z ziaren zielonej kawy – kwas chlorogenowy. Jest to związek z grupy polifenoli, które działa nie tylko przeciwutleniająco, ale przyspiesza metabolizm organizmu. Trudno znaleźć jednak produkt, który zawierałby wysoką i czystą dawkę ekstraktu z zielonej kawy. Pierwszym produktem, który spełnia wszystkie wymagania jest innowacyjna kuracja kapsułkowym kwasem chlorogenowym – CGA800. Tabletki te za sprawą zadowolonych osób, każdego dnia cieszą się coraz większą popularnością i błyskawicznie znikają z kanałów sprzedaży.

 

Krzysztof Kowalski

59 lat Krzysztof Kowalski wykonuje zawódInstruktor Terapii Uzależnień:Praca na uczelni - Warszawski Uniwersytet Medyczny dało wiele inspiracji Białystok

Miejsce dla Ciebie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *