Zdrowie i Ty

Coraz częstsze operacje plastyczne

W dzisiejszych czasach każdy chce dbać o swój wygląd. Ładne ubranie, modna fryzura zazwyczaj wystarczą, aby dobrze się prezentować. W przypadku kobiet wypada wymienić także makijaż. Ale nie wszystkim to wystarcza. Niektórzy, by dobrze wyglądać chcą poprawiać naturę i stosować operacje plastyczne.

Decydując się na operację plastyczną trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim należy skonsultować, czy naprawdę taka operacja jest niezbędna. Może się okazać, że niewielki defekt można poprawić przy zastosowaniu małego zabiegu. Dodatkowo efekty operacji mogą być widoczne tylko przez niewielki okres czasu i potem może być potrzebna kolejna operacja. W chwili, gdy już jesteśmy zdecydowani, powinno się wybrać dobrego lekarza. Tylko wykwalifikowany lekarz wykona dobrą operację, z której rezultatów z pewnością będziemy zadowoleni. Można skorzystać z usług publicznej opieki zdrowotnej. Jednak trzeba liczyć się z długim okresem czekania na operacją. Oprócz tego publiczne operacje plastyczne są wykonywane tylko w przypadkach, gdy istnieje ryzyko utraty zdrowia, czy życia, a nie zwykła chęć poprawienia wyglądu. Zazwyczaj korzysta się z usług prywatnych poradni, w których lekarze spełnią niemal każdą zachciankę pacjenta.

Najczęściej przeprowadzane operacje plastyczne to przede wszystkim powiększanie piersi, korekta nosa i oczu, a także ust. Ale z roku na rok przybywa coraz więcej pacjentów, którzy dzięki nietypowym operacjom chcą polepszyć własny wygląd. Chodzi tu przede wszystkim o modelki, które często każą sobie wycinać np. fragmenty żeber, aby mieć ładniejszą figurę.

Agnieszka Zając

42 lat Agnieszka Zając wykonuje zawódMasażysta:Praca na uczelni - Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie dało wiele inspiracji Gdańsk

Tutaj polecana strona

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *